Elszabadult a pokol Németországban: a zsidó hallgatók már vécére sem mernek egyedül menni
Tavaly ideiglenesen fel kellett függeszteni az oktatást a berlini Humboldt Egyetemen, mert palesztinbarát tüntetők elfoglalták az előadótermeket.
A volt demokrata elnökjelölt elmondta, hogy régóta „gyengéd szeretettel” viseltetik Észak-Írország iránt.
Hillary Clinton volt amerikai külügyminisztert és a Demokrata Párt korábbi elnökjelöltjét a belfasti Queen's Egyetem kancellárjává nevezték ki. Ezt az amerikai politikus közleményben hozta nyilvánosságra csütörtökön.
A közleményben Clinton „nagyszerű” és „kiváltságos” ténynek minősítette a felkérést, s emlékeztetett arra is, hogy régóta „gyengéd szeretettel” viseltetik Észak-Írország iránt. Személyében először lesz női kancellárja az intézménynek. A kinevezés azonnali hatályú és öt esztendőre szól. Hillary Clinton az egyetem 11. kancellárja lesz. Elődje, Tom Moran tavaly hunyt el.
A kancellári megbízatás többnyire reprezentációs feladatokkal jár, például a diplomaosztó ünnepségek vezetése, vagy az egyetem képviselete külföldön. Hillary Clinton, akinek az egyetem 2018-ban tiszteletbeli címet is adományozott, egyben az alkancellár, Ian Greer professzor tanácsadója is lesz.
Hillary és férje, Bill Clinton korábbi elnök kapcsolata Észak-Irországgal több évtizedes múltra tekinthet vissza. Bill Clinton volt az első hivatalban lévő amerikai elnök, aki 1995-ben látogatást tett Észak-Írországban. Elnökként bekapcsolódott az északír béketárgyalásokba és jórészt neki is köszönhető, hogy az 1994-ben kötött tűzszünetet követően, 1998-ban sikerült aláírni az évtizedekig tartó véres ellenségeskedést lezáró, úgynevezett nagypénteki megállapodást.
Hillary Clinton többször járt Észak-Írországban, konferenciákon és különböző rendezvényeken tartott előadást.
(MTI)